Справи про адміністративні правопорушення

02. Аdministrative inquiry

Справи про порушення ПДР

Найбільш розповсюджені категорії справ про адміністративні правопорушення, з яким клієнти звертаються до адвокатів є справи про порушення ПДР, зокрема керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння (ст. 130 КУпАП) та порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів (ст. 124 КУпАП). 

Перші, не дивлячись на те, що віднесені до адміністративних передбачають безальтернативне покарання зазвичай суворіше ніж за вчинення кримінального правопорушення, а саме ч. 1 ст. 286 КК України (порушення ПДР, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження). Другі, інколи мають наслідком спори між власниками пошкоджених транспортних засобів про відшкодування шкоди спричиненої ДТП, спори з страховими компаніями, через занижування або відмову у виплаті.

Справи про адміністративні корупційні правопорушення 

-  Порушення вимог фінансового контролю ​(Стаття 172-6 КУпАП), 

-  Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (стаття 172-7 КУпАП),

-  Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (стаття 172-4 КУпАП),

-  Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків (стаття 172-5 КУпАП). 

Справи про адміністративні правопорушення в сфері бізнесу

- Порушення порядку провадження господарської діяльності (ст. 164 КУпАП),

- Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці (ст. 41 КУпАП),

- Порушення правил про валютні операції (ст. 162 КУпАП).

Якщо вирішив захищатися сам.

За 2019 рік поліцейськими  було складено  115 711 протоколів за керування у стані сп’яніння.

І хоча покарання передбачає штраф від 10200  до 40800 гривень з позбавленням права керування транспортним засобом від 1 до 10 років, як бачимо, посилення відповідальності, яке відбулося в 2016 році не дуже  суттєво вплинуло на зменшення випадків керування на підпитку. З липня 2020 року за водіння у п'яному вигляді настає вже кримінальна відповідальність за ст. 286-1 КК України. Але, дивлячись на попередній досвід, криміналізація цього правопорушення позитивно вплине хіба, що на статистику закритих справ за строком давності, точніше закрити справу по строкам, що часто спасає, коли вже крити нічим, після віднесення керування в стані спянніння до кримінальних проступків буде майже неможливо.

В іншому на статистику криміналізація 130-ї наврядчи вплине. Оскільки в основній своїй більшості водії, будучи тверезими розуміють, що сідати за кермо після вживання це небезпечно, однак, будучи вже в стані спяніння  контроль втрачається і за великі штрафи з позбавленням права креування, втратою роботи і більш тяжкими наслідками ніхто не думає. 

Більше того, документування і розслідування події кримінального правопорушення вже в рамках кримінального провадження значно ускладнить роботу поліції і сприяє захисту, так як існуюча на даний час процедура і стандарти доказаності за КУпАП, який було прийнято ще за радянських часів. Так, само повинна зменшитися й кількість необгрунтованих притягнень до відповідальності, оскільки контроль за діями поліцейського вже буде здійснювати прокурор, який погоджуватиме підозру й затверджуватиме обвинувальний акт. 

Нижче, в архіві можна знайти процесуальні документи, які найчастіше використовуються нами в практиці, але стратегія захисту залежить від обставин конкретної справи.

Dumal, Hannenko & Sencha Law Firm

Адвокати в Сумах \ Адвокати по кримінальним справам \ Адвокат по ДТП Адвокаты в Сумах \ Адвокаты по уголовным делам \ Адвокат по ДТП

Адвокат Олег Сенча \ Адвокат Олег Ганненко \ Адвокат Ольга Думал

Dumal, Hannenko & Sencha LF 

© 2020 by Oleh Sencha

40000, Суми, вул. Перекопська, 9 (2-й пов)

Tel: +38 (098) 484-00-91

       +38 (095) 575-20-12

       +38 (095) 772-75-85

  • Адвокат Олег Сенча
  • White Facebook Icon